fbpx

Pilates

„Pilates“ metodas – tai unikali, jau beveik šimtą metų gyvuojanti sveikatinimo sistema, sukurta Joseph Hurbertus Pilates. Šios sistemos esmė – tai raumenų treniravimas ir tempimo pratimai. Pilates yra kūno treniruotė, kuri stiprina ir formuoja raumenis, gerina ir gražina laikyseną, lankstumą, pusiausvyrą. Tai pakankamai lėta, bet labai efektyvi mankšta tinkanti bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms.Tai kūno ir dvasios tobulinimo bei reabilitacijos būdas, plačiai taikomas klinikose, sporto klubuose, šokių mokyklose ir gydomųjų mankštų metu. Taikant „Pilates“ treniravimo sistemą, vyksta akivaizdūs kūno lankstumo bei kompozicijos pokyčiai ir sumažėja nugaros skausmai (Blum, 2002; Segal ir kt., 2004; Rydeard ir kt., 2006). Atlikti tyrimai rodo, kad žmonėms jaučiantiems skausmus apatinėje nugaros dalyje, atliekant „Pilates” pratimus, jau po 4 – 8 savaičių treniravimosi juntami pokyčiai: mažėja skausmas ir gerėja lankstumas (Rydeard et al., 2006; Kuukkanen, 2000) didėja raumenų ištvermė (ypač giliųjų), kinta kūno kompozicija (Rogers, 2006; Jago et al., 2006; Segal et al., 2004).

Užsiėmimų metu atliekami įvairūs pratimai ant kilimėlio. Pratimai atliekami tiek su savo kūno svoriu, tiek naudojant papildoma priemones: kamuolius, volelius, pilateso žiedus, elastines juostas. Pilateso pratimai stiprina ir stabilizuoja liemens raumenis, teigiamai veikia ne tik organizmo motorinę sistemą, bet ir mažina nugaros (ypač juosmeninės dalies) skausmus.

Pilates Tau patiks, jei:

● Jauti skausmą apatinėje nugaros dalyje

● Nori gražesnės laikysenos

● Nori tvirtesnio raumenyno ir dailesnių kūno formų

● Trūksta lankstumo ir sąnarių mobilumo

● Patiri daug įtampos ir streso

Kiekvienas Pilateso pratimas turi daug variacijų, todėl užsiėmimo metu pratimai pritaikomi pagal kiekvieno galimybes ir fizinį pasirengimą. Todėl, jei niekuomet nesimankštinote ir baiminatės, kad bus per sunku, visi pratimai bus pritaikyti pagal jūsų poreikį.

Mankštinamės su sportiniais bateliais, kojinaitėmis ar basomis.

Reikalingas kilimėlis.

Rekomenduojama gurkšnoti vandenį viso užsiėmimo metu.